حواله ی وسترن یونیون

ارسال درخواست
محاسبه هزینه و کارمزد حواله وسترن یونیون
نتیجه ی محاسبه

جهت محاسبه ی هزینه و کارمزد حواله ی وسترن یونیون به تمامی کشورهای تحت پوشش، از فرم کنار می توانید استفاده نمایید.

درباره ی وسترن یونیون

امروزه یکی از راه های رایج برای ارسال و حواله ی پول به خارج از مرزها، استفاده از سرویس های وسترن یونیون می باشد .Western Union یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات و ارتباطات مالی آمریکایی می باشد . این شرکت با دارا بودن بیش از ۵۰۰۰۰۰ شعبه در حدود ۲۰۰ کشور جهان، یک راه حل مورد اطمینان و سریع جهت حواله کردن پول شما (به خصوص در شرایطی که زمان رسیدن حواله برای شما بسیار مهم است) می باشد. متاسفانه به دلیل ماهیت آمریکایی Western Union، این شرکت امکان فعالیت در ایران را ندارد (حتی پس از برجام). اینترنشنال پِی وِی به نمایندگی از شما می تواند از تمامی خدمات این مجموعه ، برای درخواست های شما استفاده نماید .

5 stars, based on 48 reviews

چگونه به وسیله ی وسترن یونیون پول حواله و یا دریافت کنیم؟
وسترن یونیون چگونه کار می کند؟

 • قسمت اول: ارسال پول

 • مرحله اول ارسال پول در وسترن یونیون

  1. شخصی را که قصد حواله برای وی دارید را بشناسید.

  وسترن یونیون یکی از رایج ترین راه ها برای کلاه برداری هنگام تبادلات مالی می باشد ، بنابراین هنگام ارسال حواله ، در اولین مرحله مطمئن شوید شخصی که برای او پول ارسال می کنید را کاملا می شناسید و مطمئن هستید پول برای وی می باشد . وسترن یونیون برای امنیت بیشتر تبادلات مالی نکات زیر را پیشنهاد می کند :

  • هرگز از طریق یک منبعی که شخصا از قابل اطمینان بودن آن مطمئن نیستید پول ارسال نکنید . به خصوص زمان هایی که می خواهید برای اعضای خانواده و یا دوستانتان به صورت اضطراری پول ارسال کنید .
  • هرگز برای افرادی که به صورت آنلاین با آن ها آشنا شده اید پول ارسال نکنید.
  • هرگز برای تسویه حساب های خریدهای اینترنتی از وسترن یونیون استفاده نکنید (هیچ تضمین و راهکار قانونی برای بازگشت پول در صورت عدم رضایت شما از محصول وجود ندارد)
  • هرگز از وسترن یونیون برای ارسال پول تحت عناوینی مانند "برنده شدن در قرعه کشی ها یا لاتری ها" استفاده نکنید . ممکن در چنین مواقعی با ایمیل هایی مواجه بشوید که برای اتمام مراحل تحویل جایزه از شما درخواست کنند پول هایی را به کشورهای آفریقای غربی مانند نیجریه و غنا ارسال کنید . به یاد داشته باشید که این ایمیل ها اکثرا کلاه برداری می باشد و شما برنده ی "میلیون دلاری" نیستید!!
 • مرحله دوم ارسال پول در وسترن یونیون

  2. با شخصی که به پول احتیاج دارد صحبت کنید.

  برای ارسال حواله وسترن یونیون شما موقعیت آن ها را احتیاج دارید بنابراین باید بدانید به چه شهری باید پول را ارسال کنید .مطمئن شوید نامی که گیرنده بر روی کارت شناسایی خود را دارد را دقیقا می دانید چرا که بر اساس این نام است که پول در مقصد قابل پرداخت خواهد بود .

  • هم چنین قبل از ارسال مطمئن شوید که گیرنده به جایی دسترسی دارد که بتواند به یک شعبه ی وسترن یونیون رجوع کند و شما هم می توانید به همان شعبه پول ارسال کنید .
 • مرحله سوم ارسال پول در وسترن یونیون

  3. پول را از یکی از شعبه های وسترن یونیون ارسال کنید.

  یکی از شعبه های محلی وسترن یونیون را پیدا کنید و فرم های لازم را پر کنید . (متاسفانه در حال حاضر شعبه ای از وسترن یونیون در ایران فعالیت ندارد، اینترنشنال پی وی می تواند به نمایندگی از شما، از طریق شعبه های واقع در اروپا،آسیای شرقی و خاورمیانه حواله های وسترن یونیون شما را انجام دهد) .شما از چند طریق می توانید پولتان را حواله نمایید : پول نقد، به وسیله ی کارت اعتباری و یا از حساب به حسابی دیگر ( در ایران نیز شما می توانید هزینه ی حواله را از طریق درگاه آنلاین پرداخت نمایید و یا به شماره حساب های ما واریز نمایید، در صورتی که از کارت های اعتباری اینترنشنال پی وی نیز استفاده می کنید نیز می توانید از این کارت ها هم برای پرداخت هزینه ی حواله به ما استفاده نمایید ) .

  • کارمزد حواله های وسترن یونیون (که توسط همین شرکت نیز دریافت می شود) وابسته به روش پرداخت انتخابی ، مقصد و مبدا حواله و مبلغ حواله است .
  • اگر شما بخواهید پول به حساب نفر دیگری واریز گردد به اطلاعات حساب بانکی مقصد نیاز دارید . اطلاعاتی مانند : BIC (Bank Identifier Code) و IBAN (International Bank Account Number) و شماره حساب . در برخی کشورها ممکن است اطلاعات بیشتری مورد نیاز باشد .
  • پول حواله شده ممکن است طی چند دقیقه و یا چند روز توسط گیرنده قابل برداشت باشد که این مدت زمان به روش پرداخت و مقصد حواله بستگی دارد .
  • کد MTCN را نزد خود نگه دارید . این یک کد پیگیری می باشد و دریافت کننده مبلغ هنگام تحویل می بایست این کد را ارائه دهد .
 • مرحله چهارم ارسال پول در وسترن یونیون

  4. از طریق وب سایت وسترن یونیون پول خود را آنلاین حواله کنید.

  یکی دیگر از روش های حواله ی وسترن یونیون ارسال از طریق وب سایت این شرکت می باشد. (این امکان نیز به طور رسمی در ایران وجود ندارد ولی کسانی که از کارت های اعتباری اینترنشنال پِی وِی استفاده می کنند، می توانند حواله ها را خودشان به وسیله ی مسترکارت خود انجام دهند.) در صفحه ی نخست سایت وسترن یونیون بر روی "ارسال آنلاین(Send Online)" کلیک کنید و پس از پرکردن فرم های مربوطه و انتخاب روش های پرداخت و دریافت، پول خود را حواله کنید . گیرنده نیز می تواند پول را از یکی از شعبه های وسترن یونیون به صورت نقد و یا در حساب بانکی خود دریافت نماید .

  • استفاده از کارت اعتباری ممکن است علاوه بر کارمزدهای وسترن یونیون، کارمزد خود صادر کننده کارت را نیز دربرگیرد.
  • برای ارسال حواله از طریق وب سایت وسترن یونیون لازم است ابتدا در آن ثبت نام و دارای اکانت باشید .
  • کارمزد حواله ی وسترن یونیون به شدت به روش پرداختی شما و مبدا و مقصد حواله وابسته است .
  • کد MTCN را نزد خود نگه دارید . این یک کد پیگیری می باشد و دریافت کننده مبلغ هنگام تحویل می بایست این کد را ارائه دهد .
  • اینرنشنال پی وی می تواند به نمایندگی از شما حواله های وسترن یونیون شما را از کشورهای اروپایی،آسیای شرقی و خاورمیانه ارسال کند .
 • مرحله پنجم ارسال پول در وسترن یونیون

  5. از طریق تلفن ، پول خود را حواله نمایید.

  با شماره تماس وسترن یونیون که در وب سایت این شرکت می باشد تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز را به ایشان بدهید و حواله ی خود را انجام دهید . (واضح است که این امکان نیز در حال حاضر در ایران قابل استفاده نمی باشد) . شما می توانید با شماره ی پشتیبانی اینترنشنال پِی وِی نیز تماس گرفته و اطلاعات مورد نظر را با کارشناسان ما در میان بگذارید و از این مزیت در ایران نیز برخوردار شوید!

  • استفاده از کارت اعتباری ممکن است علاوه بر کارمزدهای وسترن یونیون، کارمزد خود صادر کننده کارت را نیز دربرگیرد.
  • کارمزد حواله ی وسترن یونیون به شدت به روش پرداختی شما و مبدا و مقصد حواله وابسته است .
  • کد MTCN را نزد خود نگه دارید . این یک کد پیگیری می باشد و دریافت کننده مبلغ هنگام تحویل می بایست این کد را ارائه دهد .
 • مرحله ششم ارسال پول در وسترن یونیون

  6. از طریق اپلیکیشن وسترن یونیون، پول خود را حواله کنید.

  اپلیکیشن وسترن یونیون این امکان را به کاربران می دهد که به وسیله ی آن پول ارسال کنند، پول ارسالی را رهگیری نمایند، و مبالغ هزینه ها را از طریق آن پرداخت نمایند . این اپلیکیشن هم اکنون برای دو سیستم عامل Android و iOS وجود می باشد .

 • مرحله هفتم ارسال پول در وسترن یونیون

  7. مجددا با گیرنده پول صحبت کنید.

  کد MTCN (کد رهگیری وسترن یونیون) را که برای شما صادر شده است را به گیرنده اطلاع دهید تا ایشان نیز بتواند هنگام دریافت وجه در فرم های مربوطه آن را وارد نماید . هم چنین از وی بخواهید هنگام دریافت وجه، کارت شناسایی رسمی (دولتی) که نام آن با نامی که شما هنگام ارسال حواله مشخص کرده اید یکسان است، همراه داشته باشد .

 • قسمت دوم : دریافت پول

 • مرحله اول دریافت پول در وسترن یونیون

  1. پول خود را از طریق شعبه های محلی وسترن یونیون دریافت نمایید.

  اگر به شخصه پول خود را دریافت می کنید، می توانید به یکی از شعبه های وسترن یونیون مراجعه نمایید و پول خود را دریافت نمایید (این کار در ایران از طریق اینترنشنال پِی وِی قابل انجام است). شما جهت دریافت پول، به کد MTCN و هم چنین کارت شناسایی رسمی که نام آن با نامی که فرستنده تعیین کرده یکسان است ، نیاز دارید.

  • جهت پیدا کردن نزدیک ترین شعبه ی وسترن یونیون می توانید به وب سایت این شرکت مراجعه نمایید .
  • اینترنشنال پِی وِی نزدیک ترین شعبه به شما در ایران می باشد. کافی است با ما تماس بگیرید .
 • مرحله دوم دریافت پول در وسترن یونیون

  2. پول حواله شده در حساب بانکی خود داشته باشید .

  اگر می خواهید که پولی که برای شما حواله می شود، به حساب شما واریز گردد، نیاز است که ارسال کننده ی پول را از مطلع نمایید و اطلاعات لازم را در اختیار وی قرار دهید. این اطلاعات شامل IBAN، BIC، و شماره حساب می باشد .

  • پول چند روز بعد از انجام حواله در حساب شما قابل مشاهده و برداشت است .
  • این سرویس ممکن است در همه ی کشورها و یا همه بانک هایی که حتی تحت پوشش وسترن یونیون هستند نیز قابل انجام نباشد .
 • مرحله سوم دریافت پول در وسترن یونیون

  3. یک کارت اعتباری وسترن یونیون تهیه نمایید.

  شما با تهیه ی یک کارت اعتباری وسترن یونیون می توانید پول های حواله شده را در آن دریافت نمایید و از تمام مزایای کارت های اعتباری نیز برخوردار شوید . این کارت ها در ایران قابل رجیستر و تحویل نیستند ولی شما می توانید با تهیه ی کارت های اعتباری اینترنشنال پِی وِی از مزایای این کارت برای دریافت و یا پرداخت حواله های وسترن یونیون نیز استفاده نمایید .

 • مرحله چهارم دریافت پول در وسترن یونیون

  4. پول حواله شده را بر روی تلفن همراه خود دریافت کنید.

  مطمئن شوید ارائه دهندگان سرویس این امکان را در کشور شما فراهم آورده اند که پول در "کیف پول موبایل" واریز شود . جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به این نحوه ی دریافت به وب سایت این شرکت مراجعه نمایید .