پرسش های متداول آیپیوی

در تماس باشید

آیپیوی (ipwy.me) یک کیف پول ارزی می باشد و یکی از سرویس های سامانه ی اینترنشنال پِی وِی محسوب می شود. شما از طریق این کیف پول می توانید مبالغ ارزی مدنظرتان را از دوستان و یا مشتریانتان دریافت نمایید. (چگونه؟)

کافی است به سایت اینترنشنال پِی وِی مراجعه نمایید و پس از ثبت نام ، با تایید قوانین و شرایط آدرس دلخواه خود را برای کیف پولتان ثبت نمایید.

بله. ثبت نام در اینترنشنال پی وی و ایجاد کیف پول ارزی آیپیوی رایگان می باشد. دقت داشته باشید که اکانتی که در ابتدا به شما تخصیص داده می شود از نوع "شخصی" می باشد که شامل محدودیت هایی خواهد بود . نوع دیگر اکانت، "تجاری" است که با توجه به نیازهای شما ممکن است شامل هزینه هایی شود .

در صورتی که استفاده از کیف پول آیپیوی برای مقاصد شخصی باشد و سقف تراکنش های شما بیش از 50000000 روزانه نیست می توانید از اکانت شخصی استفاده نمایید. ولی در صورتی که بخواهید از این کیف پول برای دریافت وجوه کسب و کارتان استفاده نمایید باید اکانت شما تجاری باشد . هم چنین در صورتی که بخواهید فروشگاه و یا وب سایتتان را از طریق API به کیف پول آیپیوی متصل نمایید، داشتن اکانت تجاری الزامی می باشد.

خیر . برای استفاده از آیپیوی نه نیاز به کارت اعتباری بین المللی می باشد و نه نیاز به حساب بانکی خارجی. با این حال در صورتی که بخواهید موجودی داخل کیف پولتان را به صورت ارزی (دلار، یورو و یا پوند) دریافت نمایید (و نه ریالی) می بایست حتما یک مسترکارت از اینترنشنال پی وی تهیه نمایید (اینجا) تا این موجودی به آن مسترکارت واریز گردد.

برای داشتن آدرس شخصی برای کیف پول ارزی آیپیوی کافی است در سایت اینترنشنال پی وی ثبت نام نمایید و پس از ثبت نام از داشبوردتان بر روی گزینه ی کیف پول ارزی کلیک نمایید و با تایید شرایط و قوانین نام دلخواه خود را به همراه شماره همراه و ایمیل معتبر وارد نمایید تا آن آدرس برای شما تخصیص داده شود.

هر اکانت در اینترنشنال پی وی تنها می تواند یک کیف پول ارزی داشته باشد . در صورتی که چندین کسب و کار دارید می بایست برای هر کدام یک اکانت جدید ایجاد و کیف پول ارزی مجزا درخواست نمایید.

بله . نام انتخابی حتما باید بیشتر از ۴ کاراکتر داشته باشد و کاراکترهایی به غیر از حروف کوچک لاتین و "." و "_" مجاز نمی باشد . هم چنین اولین کاراکتر می بایست حروف لاتین باشد.

کافی است آدرس یکتای آیپیوی خود را برای شخص مورد نظر ارسال کنید (از طریق ایمیل، تلگرام، پیامک و ...) تا او از طریق آن آدرس اقدام به پرداخت نماید.

هر شخصی چه داخل کشور و یا چه خارج از کشور می تواند برای شما پول ارسال کند.تنها کافی است که آدرس و لینک کیف پول ارزی آیپیوی شما را داشته باشد.

بله. در حال حاضر آیپیوی برای اکانت های شخصی ۲ درصد کارمزد درنظر گرفته است که پس از واریز وجه ، از مبلغ واریزی کسر و مابقی آن در حساب کیف پول شما درج خواهد شد. هزینه ها و کامزدها در اکانت های تجاری با توجه به نوع تجارت و میزان تراکنش ها مشخص خواهد شد.

برای استفاده از ارزی که در کیف پول شما ذخیره شده است سه راه حل وجود دارد :

  • ارسال این مبلغ به کیف پول شخصی که قرار است برای او وجهی را ارسال کنید (پرداخت از طریق موجودی)
  • واریز معادل ریالی مبالغ داخل کیف پول به کارت های شتابی شما
  • واریز معادل ارزی مبالغ داخل کیف پول به مسترکارت های اینترنشنال پی وی شما

خیر. عین مبالغ داخل کیف پول شما به حساب شما واریز خواهد شد. در صورتی که هنگام انجام واریزی نیازی به تبدیل واحد باشد (مثلا دلار به ریال)، اینترنشنال پی وی با توجه نرخ های روز خود که از مراجع رسمی دریافت می کند این تبدیل را برای شما انجام می دهد و مبلغ نهایی را به حسابتان واریز خواهد کرد.

بله. برای ارسال پول به دیگران شخص واریز کننده نیز باید عضو آیپیوی باشد.البته این بدین معنی نیست که شخص واریز کننده حتما باید صاحب کیف پول باشد. عضویت در اینترنشنال پی وی بسیار ساده است و با گرفتن نام، نام خانوادگی و یک ایمیل انجام خواهد شد.

این ویژگی به زودی به آیپیوی اضافه خواهد شد.

به طور کلی سه روش برای پرداخت وجوه در آیپیوی وجود دارد :

  • پرداخت از طریق موجودی آیپیوی (برای کسانی فعال می باشد که خود در آیپیوی صاحب کیف پول هستند و موجودی کافی برای آن پرداخت در کیف پول خود دارند)
  • پرداخت از طریق کارت های اعتباری بین المللی
  • پرداخت از طریق کارت های شبکه ی شتاب

دقت داشته باشید در صورتی که هنگام ارسال وجه نیازی به تبدیل واحد وجود داشته باشد، اینترنشنال پی وی این تبدیل را بر اساس نرخ های روز خود که از مراجع معتبر دریافت می کند انجام می دهد.

شما تا زمانی که تراکنش در حالت معلق می باشد (Pending) می توانید درخواست لغو پرداخت خود را به آیپیوی بدهید . این زمان به صورت پیش فرض برای پرداخت با کارت های شبکه ی شتاب ۱ روز، پرداخت از طریق کارت های اعتباری بین المللی ۵ روز می باشد. پرداخت هایی که از طریق موجودی آیپیوی انجام می گیرد به صورت آنی تایید می شوند. با این حال در صورتی که تراکنشی تایید شده باشد و مدارک کافی و لازم از دو طرف برای لغو آن تراکنش در دسترس باشد، آیپیوی آن تراکنش را لغو خواهد کرد.

در اکانت های شخصی هیچ کارمزدی از پرداخت کننده گرفته نمی شود. در اکانت های تجاری نیز با توجه به قراردادی که با صاحب کیف پول بسته خواهد شد ممکن است درصدی از کارمزد از پرداخت کننده گرفته شود.

برای مدیریت کیف پول و مشاهده ی ریز تراکنش های انجام شده و موجودی کیف پول کافی است در سایت اینترنشنال پی وی لاگین نمایید و از قسمت داشبورد بر روی گزینه ی کیف پول ارزی کلیک کنید تا وارد مدیریت کیف پول خود شوید.

کافی است به مدیریت کیف پول ارزی خود وارد شوید و از قسمت تنظیمات آدرس کیف پول خود را مشاهده نمایید. هم چنین در صورتی که کلمه ی عبور خود را فراموش کرده اید هنگام ورود به سایت "فراموشی کلمه عبور" را کلیک نمایید.

برای غیرفعال کردن موقت کیف پول کافی است از از قسمت مدیریت کیف پول بر روی تنظیمات کلیک کنید و از آن جا وضعیت کیف پولتان را به حالت غیرفعال تغییر دهید. برای حذف کلی کیف پول نیز با ما تماس بگیرید.

بله. این برای انجام این کار کافی است به قسمت تنظیمات کیف پول خود رفته (از منوی مدیریت کیف پول) و اطلاعات جدید را وارد نمایید. دقت داشته باشید در صورتی که ایمیل و یا شماره همراه خود را تغییر می دهید، تا تایید دوباره ی آن ها کیف پول شما غیرفعال خواهد بود.

خیر چنین امکانی وجود ندارد. پس هنگام انتخاب این آدرس دقت لازم را انجام دهید.

برای مشاهده ی موجودی کیف پول کافی است از قسمت مدیریت کیف پول بر روی منوی تراکنش ها کلیک کنید و موجودی کیف پولتان را به تفکیک ارز مشاهده نمایید.

بله. آیپیوی شامل یک واسط کاربری نیز می باشد که از طریق آن می توانید فروشگاه و یا وب سایت خود را به کیف پول ارزیتان متصل کنید و از مشتریان پول کالا و خدمتتان را دریافت نمایید.

برای استفاده از واسط کاربری آیپیوی، اکانت شما حتما می بایست از نوع "تجاری" باشد. هزینه های اکانت های تجاری با توجه به نوع کسب و کار و میزان تراکنش ها متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بله . شما می توانید ریز تراکنش ها را از طریق مدیریت کیف پولتان مشاهده نمایید.